PERGOLA TENTE SİSTEMLERİ : Cam çatı sistemleri,Giyotincam,Pergola,hareketli cam küpeşte,sabit cam tavan,projelere uygun olarak özel üretilir ve birçok alanda kullanılabilen, kullanışlı sistemlerdir. En yeni geliştirilen otomatik pencere sistemlerinden bir tanesi olan giyotin cam,hareketli küpeşte ve pergola motorludur ve bu cam ve yanmazkumaştan üretilen pergola sistem modüllerinin  çalışma stili otomasyon sistemidir. Bu sistemler, ray kanalları içerisinde yer alan camlar ve kumaşlar dikey ve yatay hareket etmektedir. Camların ve kumaşların yukarı aşağı hareket etmesini başta ithal kayış olmak üzere, askı plangalar ve motorlar sağlar. Bu güçlendirilmiş hareket sistemi ile camlara ve kumaşlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırılmıştır. Aslında bu cam ve pergola sistemlerinin en önemli noktası giyotin cam siteminin ilk sırasında yer alan sabit camdır.Diğer hareketli camlar söz konusu bu sabit camın üzerine çekilir ve dolayısıyla sistem açık konumdayken camlar küpeşte vazifesi görür ve giyotin camı oluşturur.pergola sistenminde ise usten askılı sitem yapılarak meydanda hiçbir şekilde taşıyıcı görmemenizdir ve yükü tek bir noktada taşımasıdır.Bu muazzam sistemlerin kullanımı oldukça basittir. Ürünün kullanımını dakikalar içerisinde öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz, bu sistemler birbirine entegre olarakta çalışabilir

CAM KÜPEŞTE

CAM KÜPEŞTE : cam küpeşteler konutlarda, iş merkezlerinde ve toplu kullanım alanlarında şık, modern, estetik duruşu ve kolay temizleniyor olması. Camdan küpeşte Fransız balkonlu konutların artışı, konutlarda sağlamlık kadar estetiğe de önem veren mimarların tercihleri ile eskisine nazaran çok daha fazla tercih edilmektedir.Cam küpeşte çalışmalarını konutlar başta olmak üzere, otellerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, iş merkezleri ve rezidanslarda, özel okullarda (kolej ve üniversite), genel müdürlük binaları ve fabrikalarda sıkça görebiliriz. Özellikle alışveriş merkezlerinde katlarda gezinirken sizleri merdivenlerde, kat bitimi seyir alanlarında tehlikelere karşı koruyan korkuluk modeli bu gruba girmektedir. Cam küpeşte diğer adı ile cam korkuluk sistemlerine alışveriş merkezleri yanı sıra otellerde de sıkça rastlanabilir. Özellikle mimari estetiğe önem veren her konut ya da iş yeri cam küpeşte sistemleri’ni tercih eder.

GİYOTİN CAM

GİYOTİN CAM-HAREKETLİ CAM KÜPEŞTE : Giyotin cam sistemi veya hareketli küpeşte sistemi adıyla da bilinen cam sistemleri, dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemlerdir. Bu sistemler tamamen açık hale geldiğinde, bir panel yüksekliği kadar alan sabit olarak kalır. Hem sabit küpeşte sistemi hem de kontrol edilebilen bir camlama sistemi gibi çalışır.Bu sistemler çoğunlukla, uzaktan kumandalı, motorlu olarak yapılmaktadır. 2 camlı giyotin cam sistemlerinde, bir cam sabit, bir cam hareketli, 3 camlı sistemlerde, 1 cam sabit, 2 cam hareketli olmaktadır. Yüksekliğe göre, 4 camlı giyotin cam sistemleri de yapılabilmektedir.Sistemlere, hareketli cam küpeşte denmesinin nedeni, genellikle teras, pergola sitemlerinin açık etrafları ,cafe, restaurant, sosyal alanlar v.b. yerlerde kullanıldığında, yerden küpeşte yüksekliğinde, genellikle masa hizası, yerin sabit kalmasıdır. Hareketli cam küpeşte sistemlerinde , diğer adıyla giyotin cam sistemlerinde, tek cam veya ısıcam kullanılabilir.

CAM TAVAN-CAM ÇATI

CAM TAVAN-ÇAM ÇATI : Sabit Cam Çatı Teras, balkon, kış bahçesi, veranda ve kapı girişlerinde rahatlıkla uygulanabilen bir sistemdir. Cafe, restaurant, iş yeri ve ofislerde de sıkça tercih edilen can çatı sistemi yapıldığı mekanı karatmadan şık ve ferah bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar. Sabit cam çatı uygulamaları tek camlı olarak uygulanabildiği gibi ısı camlı olarakta uygulanabilmektedir. Yapıların cam çatı sistemleri ile kapatılması gün ışığından daha fazla yararlanmanızı sağlayacaktır. Ancak tabi ki cam çatı sistemlerinde kullanılan camların çok kaliteli ve bu iş için uygun olarak üretilmiş olması gerekir. Kaliteli üretilmiş bir cam çatı sistemi metal çatı sistemlerinden daha sağlam olabilmektedir.

KIŞ BAHÇESİ

KIŞ BAHÇESİ : Kış bahçesi denildiğinde ilk akla gelen modellerin başında cam tavan sistemler gelir. Modern, estetik ve konforu bir arada sunar. Her mevsim gökyüzünü izlemek isteyenler için ilk tercihtir. konfor ısı camlı tavan camları ile güneş ışınlarından korunurken ışığı tamamen içeriye alabilirsiniz. Güvenlik açısından kullanılan camlar her ölçüde darbeye karşı dağılma göstermez ve yerinden ayrılmaz. Buda altında güvenle oturmanıza olanak sağlar. Tek eğim, çift eğim ve farklı alternatif modelleri tasarlanabilir.

ALÜMİNYUM PERGOLA

ALÜMİNYUM PERGOLA : Mekanlarınızı 4 mevsim kullanabilme imkanı saglayan alüminyum pergola sistemleri led ışıklı ve oromatik açılır kapanır sisteme sahiptir, özel Çekme alüminyum profiller ile daha dayanıklı, daha güçlü,%100 sızdırmalık sağlayan fitil sistemi, elektostatik toz boya ile istenilen renk seçenekleri,uzaktan kumanda ile kolay ve rahat kulanılır

TENTE SİSTEMLERİ

 TENTE-KASETLİ TENTE : Uygulandığı alanlarda güneşten ve yağmurdan korunmanızı sağlayan şık ve özel tasarım tente modelidir. Tente sistemleri,kapalı konumdayken özel tasarım panel sayesinde kumaşı ve diğer aksamları koruyarak bir nevi kaset görevi görmektedir. Sistem kullanılmadığında kumaş ve mafsal kolları panel için de korunaklı kaldığı için bakım ihtiyacı minimum seviye de kalacaktır. İstenilen alüminyum renklerinde ve kumaş seçenekleriyle üretilmektedir. Kasetli tente motorlu ve uzaktan kumandalı olarak üretilmektedir.